logotype
17 -September -2021 - 04:36

Apie DVB-T

 Vienas iš paprasčiausių – skaitmeninė antžeminė TV (TV žiūrėjimas lauko arba kambarine antena). Signalo kokybė ir matomų programų skaičius iš esmės priklauso nuo to, kaip arti yra TV bokštas su siųstuvu (kuris ir transliuoja TV programas) ir kaip suorientuota pastatyta antena.

 Lietuvoje kaip ir daugelyje Europos šalių, transliavimą apibrėžia DVB-T standartas (angl. Digital Video Broadcast Terrestial). Šios rūšies skaitmeninę TV galima žiūrėti ir judančiuose objektuose (pvz. važiuojant automobiliu).

 Tiek judančiuose, tiek stacionariuose objektuose skaitmeninės televizijos žiūrėjimui naudojamas televizorius (su skaitmeniniu imtuvu) arba TV priedėlis (angl. set-top box). Tai nedidelė „dėžutė“, jungiama prie televizoriaus. Šis specialus imtuvas (angl. set-top box) priima skaitmeninį signalą, jį „išpakuoja“ ir pritaiko televizoriui, t.y. signalą keičia analoginiu vaizdo bei garso signalu. Kitos naudojamos priemonės yra tokios pačios kaip ir analoginės skaitmeninės TV žiūrėjimui (antena, televizorius ir kabeliai). Koduotų programų žiūrėjimui gali būti naudojama dekodavimo kortelė (angl. smart card). Šią kortelę galima įsigyti už papildomą vienkartinį arba abonentinį mokestį.

 Planuojama didžiojoje dalyje Europos valstybių iki 2012 metų pastatyti kiekvieną šalį apimančius skaitmeninės antžeminės TV tinklus. Visą Lietuvą apimantys skaitmeninės antžeminės TV tinklai turėtų būti įrengti iki 2009 metų. Licenciją jų plėtrai gavo AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ (2 tinklams statyti) ir Teo LT, AB (2 tinklams statyti).

 

2021  TELE-TV
p>Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas